Powiatówka przez Porębę i Włosienicę wyremontowana

Ulica Grottgerówka w Porębie Wielkiej i odcinek ulicy Sośnina we Włosienicy zostały wyremontowane. Stanowią one fragment drogi powiatowej. W odbiorze inwestycji 2 kwietnia uczestniczyli samorządowcy z gminy Oświęcim.

Remont polegał na frezowaniu (usunięciu wierzchniej warstwy), wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej, odtworzeniu poboczy i poprawie systemu odprowadzenia wód opadowych. Prace zostały ukończone w marcu.

Na modernizację Grottgerówki i odcinka Sośniny Starostwo w Oświęcimiu jako zarządca drogi otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład (nabór skierowany do samorządów, w których funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne). Pokryje ono 98 procent wydatków na roboty budowlane. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy z października ub. r. gmina Oświęcim zadeklarowała wkład finansowy w wysokości ok. 40 tys. złotych.

2 kwietnia w odbiorze prac wzięli udział wójt Mirosław Smolarek, reprezentujący lokalną społeczność radni Bernardyna Bryzek i Tomasz Mydlarz oraz sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz.